کاستم پست یا post type چیست و چه کاربردی در سایت دارد

    • خانه >
    • کاستم پست یا post type چیست و چه کاربردی در سایت دارد

چرا باید در سایت از کاستم پست تایپ ها استفاده شود؟

کاستم پست یا post type چیست و چه کاربردی در سایت دارد

کاستم پست یا post type چیست ؟

کاستم پست یا post type چیست : در واقع کاستم پست تایپ ها یکی دیگر از امکانات مفید و کاربردی وردپرس است که به وسیله آن میتوانید قابلیت های جدیدتر و کاربردی تری به سایت خود اضافه کنید . کاستم پست تایپ ها (custom post type) به شما این قابلیت را میدهد تا اگر سایت شما از موضوعات زیادی برخوردار است بتوانید آن ها را به صورت جدا گانه و طبقه بندی شده مدیریت کنید .

به طور مثال شما چندین موضع دارید که در حالت عادی باید از بخش نوشته ها آن ها را در سایت خود ارسال کنید و برای طبقه بندی از دسته بندی برای آن استفاده کنید.در این روش امکان دارد شما مجبور شوید دسته بندی های زیادی ایجاد کنید و این تعداد زیاد دسته بندی باعث سردر گمی و سخت شدن کار شود .

کاستم پست تایپ ها به شما این قابلیت را میدهد که برای سایت خود به صورت جداگانه پست تایپ هایی ایجاد کنید  که هم ادیتور ارسال مطلب مجزا داشته باشید و هم دسته بندی های اختصاصی مخصوص آن مطلب را ایجاد کنید که دیگر باعث سر در گمی و بهم ریختگی دسته بندی ها نشوید .

در زیر به برخی از پست تایپ های پیش فرض وردپرس اشاره میکنیم:

Post (Post Type: ‘post’)
Page (Post Type: ‘page’)
Attachment (Post Type: ‘attachment’)
Revision (Post Type: ‘revision’)
Navigation Menu (Post Type: ‘nav_menu_item’)
Custom CSS (Post Type: ‘custom_css’)
Changesets (Post Type: ‘customize_changeset’)

نحوه ایجاد پست تایپ ها :

برای ایجاد پست تایپ ها شما میتوانید از دو روش استفاده کنید.

  1. روش کد نویسی
  2. با استفاده از افزونه

اضافه کردن پست تایپ با افزونه :

افزونه های زیادی برای ایجاد پست تایپ ها وجود دارد که شما میتوانید با نصب این افزونه ها پست تایپ های دلخواه خود را به سایت اضافه کنید .

یکی از بهترین این افزونه ها افزونه Custom Post Type UI  که کار با آن بسیار ساده و راحت می باشد. برای استفاده از این افزونه هم میتوانید وارد مخزن وردپرس شوید و دانلود کنید و هم میتوانید وارد بخش افزونه ها / افزودن شوید و در قسمت سرچ با سرچ کردن نام افزونه آن را نصب کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه ، از طریق پنل مدیریت وردپرس وارد بخش CPTul / Add/Edit post type شوید.  و کاستم پست تایپ دلخواه خود را ایجاد کنید . ( در تصویر زیر میتوانید پنل افزونه را مشاهده کنید )

کاستم پست یا post type چیست و چه کاربردی در سایت دارد

 

 

 

©2020 All rights reserved. Design by paradisewebs