چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم و لودینگ را کاهش

    • خانه >
    • چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم و لودینگ را کاهش

کاهش لودینگ و افزایش سرعت وب سایت

چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم و لودینگ را کاهشچگونه سرعت سایت را افزایش دهیم :

در زیر به عواملی که چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم و لودینگ سایت را کاهش دهیم می پردازیم.

بررسی سرعت بارگذاری فعلی صفحات :

آنالیز سرعت کنونی صفحه اولین کاری است که باید انجام دهید. این به شما کمک می کند تا بـا تغییرات از بهبود سرعت بارگذاری مطمئن شوید. ابزارهای بسیاری برای چک کردن وجود دارند.

سرور :

انتخاب هاست مناسب یکی از اقدامات شما به عنوان وبمستر خواهد بود. هاستی که تنظیمات پیشرفته و مناسبی دارد، به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

از قالب ساده و سبک استفاده نمایید :

برای سایت خود از قالب های ساده و سبک استفاده نمایید و حتی المکان از قالب های گرافیکی استفاده نکنید. استفاده از طرح ها و قالب های گرافیکی و پرحرکت سرعت سایت شما را تا حد زیادی پایین می آورد.  معمولا قالب های سبک و ساده وردپرس تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت شما خواهند داشت.

قرار دادن کدهای javaScript و CSS در فایل های خارجی :

کدهای جاوااسکریپت و CSS که مستقیما در خود فایل HTML شما استفاده شده است ، در هر بار فراخوانی صفحه توسط بازدیدکنندگان دانلود می شوند. این باعث می شود که سایت شما از مزایای Caching و کاهش حجم صفحات توسط مرورگر بی بهره باشد . اما اگر کدهای جاوااسکریپت و CSS شما در فایل های خارجی باشد در طول گردش در وب سایت شما ، مرورگر همواره همان فایلی که در ابتدا دانلود کرده است را اجرا می کند . همچنین این کار باعث می شود همیشه برای تغییر در قسمت های مختلف سایت ، فقط یک بخش را در کد خارجی تغییر دهید تا تغییرات در کل سایت اعمال شوند.

استفاده از پلاگین کش و cach کردن صفحات :

پلاگین های وردپرس بسیاری وجود دارند که می توانید سرعت سایت و لود شدن سایت خود را توسط آن ها بالا ببرید این پلاگین ها عملکرد وردپرس را بهینه سازی می نمایند و باعث افزایش کارکرد آن می شوند.

استفاده از شبکه های انتقال داده(CDN) :

با استفاده از این شبکه های انتقال داده می توانید سرعت سایت خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید. شبکه های انتقال داده موارد استاتیک سایت شما به مانند تصاویر و اسکریپت ها را در نزدیکترین فاصله سروری در اختیار کاربران قرار می دهند .

بهینه سازی تصاویر به صورت اتوماتیک :

یاهو یک بهینه ساز تصاویر به نام Smush.it دارد که توسط آن می توانید تصاویر سایت را بهینه سازی نمایید بدون آن که کیفیت تصاویر از دست رود. استفاده از این نرم افزار برای تک تک تصاویر بسیار مشکل می باشد. خوشبختانه پلاگینی به نام WP-SmushIt موجود است که عملیات بهینه سازی بر روی تصاویر را بر روی همه تصاویر به صورت خودکار انجام می دهد.

چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم و لودینگ را کاهش

بهینه سازی صفحه اصلی یا لودینگ سایت :

صفحه اصلی سایت شما مهمترین صفحه از سایت شما می باشد که با بهینه سازی آن می توانید بازدید کننده از سایت خود را تا حد بسیار زیادی راضی نگاه دارید.

مواردی که می توانید انجام دهید:

نمایش قسمتی از ارسالی ها و نه ارسالی های کامل

پایین آوردن تعداد نمایش پست ها در صفحه به ۵ و ۷

حذف ابزارهای به اشتراک گذاری در صفحه اصلی سایت

حذف پلاگین های غیر فعال و بدون کاربرد از وردپرس

سعی نمایید صفحه اصلی را در حداقل نگه دارید و لینک به صفحات داخلی سایت دهید

طراحی صفحه اصلی بهینه سازی شده تاثیر بسیار زیادی در افزایش تعداد بازدید کننده از سایت شما دارد.

بهینه سازی جداول وردپرس :

بهینه سازی از راه های بسیار متفاوتی انجام می پذیرد.

به سادگی می توانید از پلاگین WP-Optimize جهت بهینه سازی جداول سایت خود استفاده نمایید. این پلاگین جداول دیتابیس را بهینه سازی نموده و از آن اسپم و موارد نامربوط را حذف نموده و عملکرد دیتابیس را بهبود می بخشد. همینطور پلاگین WP-DB Manager  قابلیت زمان بندی جهت بهینه سازی جداول را دارد.

غیر فعال نمودن هاست لینکینگ و استفاده از مطالب سایت شما :

هاست لینکینگ به عملیات دزدی پهنای باند گفته می شود بدین صورت که سایت های دیگر از تصاویر و مطالب سایت شما به صورت مستقیم در سایت خود استفاده می نمایند.

اضافه نمودن هدر انقضاء به آیتم های استاتیک صفحه :

می توانید بعضی از المان های صفحه را جهت بارگذاری مجدد تاریخ انقضاء بزنید تا زمانی که لازم نیست تصاویر و فایل ها ازکامپیوتر کاربری که قبلا سایت را رویت نموده لود گردد. بدین روش می توانید تا حد قابل قبولی سرعت وبسایت خود را بالا ببرید و بار بر روی سرور را کم نمایید.

لود نمودن تصاویر تا اسکرول صفحه :

این یک تکنیک می باشد برای اینکه تا زمانی که اسکرول صفحه به تصویری نرسیده تصویر مورد نظر لود نشود. این روش باعث کاهش مصرف پهنای باند شما نیز می شود زیرا تصاویر اضافی برای کاربر لود نمی شود. جهت فعال سازی این مورد پلاگین jQuery Image Lazy Load را نصب نمایید.

کنترل کردن تعداد نسخه های ارسالی :

وردپرس به شما این امکان را می دهد که از نوشته خود نسخه های قدیمی را نگاه دارید. می توانید از پلاگین Revision Control برای کنترل نسخه های قدیمی یک نوشته استفاده نمایید و بدین طریق حجم دیتابیس خود را کاهش دهید.

جایگزینی PHP با HTML زمانی که لازم است :

می توانید برخی از صفحات خود را به صورت HTML طراحی نمایید تا لود صفحات شما بالاتر بیاید. صفحاتی که تغییر چندانی ندارند را می توانید به این صورت طراحی نمایید.

فشرده سازی و بهینه سازی محتوای صفحات :

فشرده سازی محتوا تاثیر زیادی در سرعت بارگزاری صفحات دارد. وقتی از فشرده سازی HTTP استفاده می کنید ، کلیه اطلاعات و داده های صفحه شما در یک سیگنال کوچکتر به درخواست کننده می رسد.

ارجاع به فایل های Stylesheet در بالای صفحه :

گذاشتن دستور ارجاع به فایل های استایل در بالای صفحه در تگ <head> باعث بارگذاری سریعتر آیتم های نمایشی در صفحه شده و بیننده صفحه را سریعتر دریافت و مشاهده می کند چرا که دستوراتی که برای ظاهر صفحه در فایل های استایل قرار دارند زودتر در اختیار مرورگر قرار گرفته و اجرا می شوند.

عدم استفاده از Redirects 301:

Redirects 301 یک روش موثر و مورد قبول موتورهای جستجو برای انتقال بازدید کنندگان سایت به یک آدرس دیگر است که باعث حفظ رتبه و مشخصات سایت در موتور جستجو می شود . اما استفاده از این روش باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت می شود . در صورت امکان از این دستور استفاده نکنید.

©2020 All rights reserved. Design by paradisewebs