تولید محتوا چیست و اهمیت رعایت اصول تولید محتوا خوب

  • خانه >
  • تولید محتوا چیست و اهمیت رعایت اصول تولید محتوا خوب

چرا باید تولید محتوا کنیم دلیل آن چیست؟

چرا باید محتوا تولید شود

تولید محتوا چیست  : تولید محتوا مجموعه قوانینی است که بعد از طراحی سایت به شما کمک می‌کند کیفیت آن را افزایش بدهید. به وسیله رعایت قوانین تولید محتوا خواهید توانست رتبه سئو خود را افزایش داده و به این ترتیب کاربران زیادی را روزانه روانه وب سایت خود کنید. در ادامه با تولید محتوا چیست و اهمیت رعایت اصول تولید محتوا آشنا خواهیم شد.

تولید محتوا چیست و اهمیت رعایت اصول تولید محتوا

امروز تولید محتوای خوب و دست اول و باکیفیت بسیار سخت‌تر از برنامه نویسی تحت وب محسوب می‌شود. کدهای آماده بسیار زیادی در سرتاسر وب وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان قابلیت هایی را به وب سایت خود افزود، اما هرگز نمی‌توان با استفاده از مطالب از پیش نوشته شده و تکراری، راه به جایی برد، چرا که گوگل از مطالب تکراری و مخصوصا کپی شده متنفر بوده و به شدت شما را تنبیه خواهد کرد. یکی از مشکلات اصلی بلاگ نویسان، ایجاد محتوای مناسب با کسب و کار می باشد. اینکه چگونه محتوایی را تولید کنند که مناسب با مخاطبان وبسایت باشد و پیدا کردن یک منبع معتبر کاملا سخت است.

همانطور که متوجه شده‌اید، اصول تولید محتوا پیرامون گوگل می‌گردند، به این معنی که هدف ما از رعایت این قوانین، جلب توجه این موتور جستجو است. به عبارت دیگر هدف از رعایت اصول تولید محتوا این است که رتبه بهتری در گوگل به دست بیاوریم. به همین دلیل سعی می شود محتوا را با رعایت اصول سئو تولید کنند،برای این که بتوانند نظر موتور های جستجو مخصوصا گوگل  را به سایت خود جلب کنند.

تولید محتوا چیست و اهمیت رعایت اصول تولید محتوا

در درجه اول تولید محتوا، دست اول بودن مطالب است . گوگل برای مطالب دسته اول و باکیفیت و سئو محور، جایزه نیز می‌دهد. این جایزه، نمایش لینک های آن‌ها در صفحه های اول نتایج جستجو است. اما به طور بالعکس، در صورت تشخیص یک مطلب به عنوان کپی برداری شده، این موتور جستجو وب سایت خاطی را تنبیه می‌کند، به این معنی که لینک های آن را نشان نخواهد داد.

پس تولید محتوای دست اول مهمترین مورد در اصول تولید محتوا است. بعد از آن نوبت به استمرار در تولید مطلب می‌رسد. بهتر است به جای این که در یک روز چند مطلب منتشر کنید و سپس برای دو روز هیچ مطلبی بر روی وب سایتتان قرار نگیرد، بهتر است محتوای خود را به صورت روزانه یک عدد منتشر کنید تا وب سایت شما به طور مداوم هر روز در حال بروز رسانی مطلب باشد. گوگل این استمرار را دوست دارد.

لینک گیری و لینک دهی، از دیگر اصول تولید محتوا محسوب می‌شود. منظور از لینک دهی این است که درون مطلب خود، کلمه ها و عبارت هایی را به دیگر صفحه های وب سایت خود و حتی دیگر وب سایت ها لینک کنیم.

تولید محتوای فروشگاهی

از انواع تولیدات محتوا می‌توان به نوع فروشگاهی آن اشاره نمود. فروشگاه و سایت‌های اینترنتی به‌منظور ارائه محصولات به کاربران مجازی راه‌اندازی شده‌اند. از مهم‌ترین بخش‌های مهم و کلیدی در این دست از سایت‌های اینترنتی تولید محتوای مناسب و بهینه می‌باشد. با توجه به این‌که تنوع در تولیدات و محصولات این دست از فروشگاه‌های مجازی بسیار است بنابراین محتوا نیز می‌بایست با توجه به خدمات ارائه‌شده در این دست از سایت‌ها تهیه و تولید شود.

نکته مهم در رابطه با این دست از محتواها، استفاده از مفاهیم جذاب و به‌روز برای جذب نظر مخاطبان است. عدم استفاده از محتواهای تکراری و بی‌کیفیت فروشگاهی از ملزومات موفقیت سازمان و شرکت‌های مختلف است که می‌بایست موردتوجه طراحان وب‌سایت‌ها قرار گیرد. در تولید کردن محتواهای فروشگاهی می‌بایست به نکات مهمی توجه نمود که در ادامه اطلاعات کامل‌تری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

تولید محتوا چیست و اهمیت رعایت اصول تولید محتوا

نکات مهم در رابطه با تولید محتوای فروشگاهی

 • معرفی محصولات به‌صورت کلی و جزئی در تولید محتوای فروشگاهی
 • عدم استفاده از کلمات اغراق‌آمیز در بیان توضیحات
 • جذب مخاطب و خریدار با به کار بردن مزایا و ویژگی‌های برتر
 • در صورت وجود تخفیف استفاده از آن به‌عنوان امتیاز
 • مشخص نمودن قیمت محصول و نحوه پرداخت و ارسال کالا
 • استفاده از کلمات کلیدی اصلی مناسب در تمامی متون
 • بهینه‌سازی محتوای تولیدشده به‌صورت کاملاً اصولی
©2020 All rights reserved. Design by paradisewebs