اهمیت کسب و کار های مجازی و روش راه اندازی این کسب و کار

    • خانه >
    • اهمیت کسب و کار های مجازی و روش راه اندازی این کسب و کار

اهمیت کسب و کار های مجازی و روش راه اندازی این کسب و کار

چرا باید وارد کسب و کار های مجازی شویم؟ کسب و کار یکی از بخش های مهم زندگی بشریت بوده و هست. بشر از همان ابتدا به این فکر افتاد که برای تهیه نیازهای خودش باید با افراد دیگر در تعامل باشد. به عنوان مثال کالایی که نداشت را در ازای کالایی که به صورت فراوان داشت، به دست می آورد که به آن مبادله کالا به کالا میگویند. این یکی از نمونه های ساده تجارت است که از قدیمی ترین های آن نیز میباشد. اما هر چه زمان گذشت و دنیا به سمت پیشرفت قدم برداشت، شکل تجارت و کسب و کار نیز به روز تر شد تا اینکه این روزها شاهد تجارت در دنیای مجازی هستیم! که رفته رفته جای تجارت ها در دنیای واقعی را میگیرد.

۱- اهمیت کسب و کار های مجازی چیست ؟

۲-چرا کسب و کار ها باید مجازی شود ؟

۳-راه های ایجاد کسب و کار مجازی چیست؟

 

اهمیت کسب و کار های مجازی

اهمیت کسب و کار های مجازی از جنبه های زیادی، از کسب و کار های معمولی پیشی گرفته است . اما یکی از سود های مهمی که کسب و کار مجازی میتواند به شما برساند این است که شما میتوانید آن را در کنار تجارت معمولی خود، راه اندازی کنید و کار خودتان را به طور شگفت انگیزی گسترش دهید.

مزایای کسب و کار مجازی

کسب و کارهای مجازی یا اینترنتی به طور خلاصه مزایایی دارد از جمله :

۱-نیاز به حداقل سرمایه ممکن

۲-ارزیابی آسان تر و کامل تر

۳-بازده بالاتر

۴-صرفه جویی در وقت و پول و منابع انسانی

۵-حذف واسطه ها

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی سرمایه ای بسیار کمتر از راه اندازی کسب و کار در دنیای واقعی نیاز دارید و جالب است بدانید که سود و بازده این نوع کسب و کار خیلی بیشتر از کسب و کار معمولی است. همینطور این سود نیز به نفع مشتری هم است چون با حذف واسطه ها، شما محصول خودتان را با قیمت کمتری به مشتری میفروشید. در کنار سود بالای این نوع تجارت، ارزیابی و تحلیل عملکرد در هر زمانی که بخواهید قابل محاسبه است و اطلاعات فروش و سود بسیار ساده تر و تنها با چند کلیک به دست می آید. همچنین با کسب و کار مجازی علاوه بر پول خود، بر وقت و منابع انسانی خود صرفه جویی میکنید.

معایب کسب و کار مجازی

در کنار این مزایا، تجارت الکترونیکی معایبی هم دارد. البته باید گفت تجارت معمولی هم از این معایب دارد اما ما در اینجا آنها را با عنوان معایب تجارت الکترونیکی بررسی میکنیم:

۱-اعتماد نداشتن مشتری ها

۲-امنیت

۳-اختلال های اینترنتی

۴-کالاهای خاص

یکی از سخت ترین قسمت های کسب و کار اینترنتی جلب اعتماد مشتری است . با اینکه این روزها انواع نماد ها و روش های پرداختی امن وجود دارد اما باز هم شاهد کلاهبرداری های برخی از کسب و کارهای اینترنتی دروغین هستیم که باعث شده اعتماد مشتری به کسب و کار اینترنتی کاسته شود. همچنین خود شما هم در کسب و کار اینترنتی امنیت پایین تری دارید چون با پیشرفت روز افزون اینترنت و تکنولوژی ها، دنیای هک و امنیت نیز روز به روز پیشرفته تر میشود و شما برای امن نگه داشتن تجارت خود باید موارد زیادی را رعایت کنید! که در صورت فراموش کردن یکی از آنها شما ضرر زیادی میکنید.همچنین یکی دیگر از راه هایی که باعث ضرر شما میشود ، اختلال های اینترنتی میباشد که ممکن است همگانی باشد و یا فقط مشکل از سمت شما باشد که اگر مدت این اختلال زیاد شود شما مشتری های خودتان را از دست میدهید. و در آخر یکی دیگر از معایب کسب و کار اینترنتی، کالا های خاص است. شما نمیتوانید برای یک سری از کالا ها تجارت اینترنتی راه بیاندازید، مثلا مواد خوراکی که اگر ۳-۴ روز یا بیشتر در بیرون بمانند خراب میشوند یا کالاهای بزرگی که امکان حمل و نقل آنها سخت و یا هزینه بر است.

 

چگونگی ایجاد یک کسب و کار مجازی

خبر خوب این است که فارغ از این که شما چه کاری دارید، یا چه تحصیلاتی دارید، با کمی تلاش میتوانید کسب و کار مجازی خودتان را راه اندازی کنید! چه شما یک دکتر باشید، چه یک دانشجو یا حتی مثلا یک خیاط! میتوانید کسب و کار اینترنتی داشته باشید. باور نمیکنید!؟ با ما همراه باشید…

اگر از نوع کسب و کاری که میخواهید راه اندازی کنید، فاکتور بگیریم. شما برای شروع کسب و کار مجازیتان به یک سری کارها و وسایلی لازم دارید.
-یک مهارت
-یک اکانت در اینستاگرام، یا کانال و یا یک وبسایت
-یک کامپیوتر، یا لپتاپ و یا اگر راحت هستید یک موبایل!

شروع

شما برای شروع ابتدا باید هدفتان را مشخص کنید! به عنوان مثال اگر هدف شما تبلیغات است،!باید یک سوشال مدیا یا یک وبسایت با رتبه الکسا خوب درست کنید! اگر هدفتان آموزش است باید نمونه کارهای آموزشی را در ابتدا به صورت رایگان قرار دهید! تا کاربرها ترغیب شوند آموزش های پولی را نیز دریافت کنند!. اگر هدفتان فروش محصول است باید نمونه های محصولاتتان را در وبسایت یا اینستاگرام قرار دهید.
اما نکته ای که در تمامی اینها مشترک است ، این است که شما باید محصول یا خدماتتان را با یک خلاقیت جدید که ایده خودتان است ارائه دهید. کلید موفقیت در کسب و کار اینترنتی همین است!. شما باید در کسب و کار مجازی تان نوآوری داشته باشید! به طوری که توجه کاربر جلب شود و بخواهد آن را استفاده کند.

همینطور که سعی دارید نوآوری و خلاقیت را در کسب و کارتان به کار ببرید، باید روی جلب اعتماد مشتری هم کار کنید. در اینجا اگر کارتان آموزش باشد راه ساده تری در پیش دارید چرا که وبسایت هایی هستند که میتوانید در آنجا آموزش های خود را بفروشید و البته به خاطر چند سال سابقه کاری توانسته اند اعتماد زیادی را کسب کنند و شما مشکلی از این بابت نخواهید داشت!. اما اگر کارتان مثلا فروش محصولی باشد شما بهتر است برای وبسایتتان نماد اعتماد الکترونیکی بگیرید! یا با پشتیبانی ۲۴ ساعت این حس اعتماد را در مشتری هایتان به وجود بیاورید.

کسب و کار مجازی چیزی نیست که یک شبه به رونق برسد، اگر در ماه های اول پیشرفتی چندانی نداشتید نباید ناامید شوید. اگر ادامه دهید و چیزی از تلاش هایتان کم نکنید مطمئنا شما هم به زودی به یک کسب و کار اینترنتی پررونق و پرسود دست خواهید یافت.

جمع بندی

دنیا رو به پیشرفت است و روز به روز تکنولوژی بهتر و پیشرفته تری وارد دنیای ما میشود و این بسیار مهم است که بخشی از تجارتمان را به اینترنت و کسب و کار مجازی اختصاص دهیم.! بیل گیتس در این باره میگوید:
” اگر کسب و کار شما اینترنتی نیست، متاسفانه شما صاحب یک کسب و کار از رده خارج و رو به زوال هستید! اگر کسب و کارتان در اینترنت نباشد به زودی از بازار حذف خواهید شد.”
در دنیایی که به طور پیوسته رو به پیشرفت حرکت میکند شما اگر نتوانید کسب و کارتان را یا حداقل بخشی از آن را اینترنتی کنید، به زودی ضررهای زیادی را باید متحمل شوید.

فضای مجازی بسیار گسترده است!، شما میتوانید تقریبا هر نوع تجارتی را در آنجا با کمترین سرمایه ممکن راه اندازی کنید! و به درآمد فوق العاده ای برسید. همه چیز بستگی به شما و ذهن خلاق شما دارد. کسانی هستند که چندین سال در این حوزه فعالیت میکنند اما به هدفشان نرسیده اند و همچنین کسانی هستند که فقط با چند ماه کار اما با تلاش هدفمند و ایده های خلاقانه!به درآمد بسیار زیاد رسیده اند.
اگر شما هنوز کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی نکرده اید یا در راه اندازی آن تردید دارید، به شما پیشنهاد میکنم که هرچه زودتر کسب و کار مجازی خودتان را راه اندازی کنید . هر روز که شما در این کار وقفه ایجاد کنید در حال عقب ماندن از کاروان تکنولوژی و پیشرفت هستید! پیشنهاد میکنیم هرچه سریعتر در فضای مجازی هم شروع به فعالیت و درآمد زایی کنید چرا که آینده از آن تجارت الکترونیکی است.

©2020 All rights reserved. Design by paradisewebs