چگونگی تولید یک محتوای با کیفیت برای کاربران سایت

چگونگی تولید یک محتوای با کیفیت برای کاربران سایت

paradis ۸ مرداد ۱۳۹۸ ۸:۱۱ ب.ظ

چگونه چشم کاربران را به محتوای خود گره بزنیم ؟

 

پارگراف بندی مناسب

کاربران هیچ گاه نوشته های شما را در لحظه اول به طور عمیق نگاه نمی کنند . پس لازم است از نوشتن پارگراف های طولانی جدا خود داری کنید !

حتی اگر فکر می کنید تنها با نوشتن فقط یک جمله می توانید پیام خود را انتقال دهید قطعا این کار را انجام دهید چرا که هم متن خود را کوتاه کرده اید و هم به کاربر این انگیزه را می دهید که نوشته شما سریع تر خوانده می شود .

 

استفاده ار عناوین و تیترهای مناسب

یکی دیگر از ترفندهایی که می توانید نگاه خواننده را در صفحه کنترل نمایید استفاده از تیترها مناسب است .

با این کار شما توانسته اید در قالب چند کلمه ذهن او را درگیر متن کرده و میل به خواندن کل متن را در او چند برابر کنید .

 

استفاده از بولت ها و محتوای تولیدی

بولت ها یا همان دایره های کوچکی که در نوشتن موارد یا موردهایی از یک موضوع به نوشته ما کمک می کند , می تواند خیلی در درگیر کردن نگاه بیننده موثر باشد , با استفاده از این تکنیک لیستی از مطالب را در قالب یک سگمنت کوچک برای خواننده خود مهیا می کنید .

 

بولد کردن لغات برای بالا بردن درجه اهمیت یک مطلب

به کار گیری لغات ضخیم یا همان بولد به راحتی می تواند خوانندگان را راهنمایی کند که کدام عبارات را مورد توجه خود قرار دهند , اما این کار باید با ظرافت انجام شود چرا که با افراط در این کار ذهن کاربر به این سمت می رود که نویسنده قصد این را داشته که کل مطلب خود را با اهمیت جلوه دهد .

آنچه در این نوشته مطرح شد تنها برای این بود که شما بتوانید کاربران سایتتان را همیشه راضی نگاه دارید . آنقدر راضی که حتی مطلب شما را به دوستان خود در شبکه های اجتماعی معرفی کند .

 

نگارش پاراگراف اول، تأثیرگذارترین قسمت محتوا، را با دقت انجام دهید.

در پاراگراف ابتدایی نوشته‌هایی که بیشتر اهداف آموزشی دارند، سعی کنید مخاطب را در جریان کلیت موضوع مورد بحث در آن متن قرار دهید. در نگارش این سبک مطالب، ضمن حفظ جذابیت و بیان اهمیت محتوا، باید چارچوب خوبی برای نوشتار خود ارائه دهید، تا خواننده بداند در ادامه با چه موضوعاتی روبه‌رو خواهد شد.

 

از کلمات ساده استفاده کنید.

فراموش نکنید که هدف، جلب مخاطب برای مطالعه کامل محتوا است. قرار نیست دایره لغات خود را به رخ دیگران بکشید.

 

خواننده ر ا با ضمیر دوم‌شخص خطاب کنید.

این روش، توجه بیشتر شما را به خواننده نشان می‌دهد و باعث می‌شود مخاطبانتان به خواندن نوشتار شما ترغیب شوند.

 

محتوای متنی کمیاب بنویسید.

استفاده از کلمات منفی مخصوصاً در عنوان محتوا، توجه مخاطبان بیشتری را جلب می‌کند. جمله “۱۰ کار که در تابستان نباید انجام دهید!” نمونه‌ای ساده است که این ترفند را نشان می‌دهد.

 

مهمترین اتفاقی که می توان انتظار داشت که در وب سایت شما رخ دهد و به واسطه آن به خود ببالید , رضایت کاربران از خواندن مطالب وب سایت شما می باشد . این رضایت سر منشاء هدف اصلی شما که همان کسب درآمد از وب سایتتان می باشد , خواهد بود . (پارادایز وبز)

©2020 All rights reserved. Design by paradisewebs